• Wybierz grupy
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną Przewodnika EduBroker przygotowanego przez firmę EduBroker Sp. z o.o. zgodnie z wybranymi przeze mnie tematami (zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002r, nr 144 poz. 1204 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r.).
*pola obowiązkowe

5 stopni sukcesu projektu szkoleniowego

04 marca 2013


Połączenie doświadczenia trenerów Alior Instytutu Szkoleń w prowadzeniu szkoleń z know-how firmy ADVISIO doprowadziło do stworzenia procesu, który na polskim rynku jest czymś zupełnie unikalnym.

Training Flow Framework TM to autorski, opatentowany proces budowy i realizacji szkoleń, którego działanie oparte jest o narzędzia zaprojektowane specjalnie dla Alior Instytutu Szkoleń. Pozwalają one ustalić/doprecyzować aktualne potrzeby szkoleniowe i przeprowadzić skuteczną ewaluację projektu. Elementem, który wzbogaca proces jest możliwość zaproszenia do badania również przełożonych grupy docelowej, współpracowników, klientów wewnętrznych i innych osób, których opinie mogą dostarczyć wielu cennych informacji.

3 kluczowe etapy, 5 elementów, które wprowadzają nową jakość w dziedzinie szkoleń i rozwoju. Prosto i intuicyjnie.

 1.KOMUNIKACJA PROJEKTU

 •  Przygotowanie strategii komunikacyjnej projektu – system komunikacji dopasowany do organizacji
 •  Stworzenie Corporate Identity dla projektu, obejmującego zaproszenia do udziału w badaniu, wygląd kwestionariuszy i raportów
 •  Stała informacja marketingowa skierowana do uczestników projektu

  2.ANALIZA POTRZEB SZKOLENIOWYCH

 •  Przygotowanie konspektu pytań do kwestionariuszy skierowanych do osób objętych badaniem
 •  Przeprowadzenia badania on – line w oparciu o narzędzie TrainingExpert NeedsAnalysis™

  3.RAPORTY I PUBLIKACJA WYNIKÓW

 •  Szczegółowa analiza wyników badania przez ekspertów ze strony AIS i przygotowanie raportów
 •  Przeprowadzenia spotkania z działem HR podsumowującego proces badania potrzeb i wyniki ankiet
 •  Rekomendacja dalszych działań rozwojowych

 

Wszystkich zainteresowanych szerszym poznaniem procesu Training Flow FrameworkTM, w tym przykładowych kwestionariuszy i raportów zapraszamy do kontaktu.

 

Opracowała Honorata Sołgut

www.aliorszkolenia.pl 

Polecane artykuły:

 • Gry szkoleniowe- udawane nauczanie czy rzeczywiste podnoszenie kompetencji pracowniczych

  Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki.
  Czyżby?...
  Słowa Glenna Domana z pewnością odnieść można do sposobu, w jaki najszybciej rozwijają się dzieci. Pytanie: czy podwyższanie kompetencji prowadzone w formie zabawy jest słusznym rozwiązaniem w przypadku dorosłych? Na pewno innowacyjnym i coraz częściej stosowanym w firmach, zwłaszcza tych dynamicznie rozwijających się. Dostarczenie pracownikom jednocześnie nauki i zabawy w postaci gry szkoleniowej może przynieść wiele korzyści i znacząco przewyższyć standardową formę szkolenia. W jaki sposób?
   

  SZCZEGÓŁY
 • Treningi modułowe- nowoczesna metodologia szkoleniowa gwarantująca trwałe wdrożenie nabywanych umiejętności

  Czy zwykłe 2-dniowe szkolenia mają sens? Dlaczego po profesjonalnie przeprowadzonym szkoleniu efekty nie zawsze są trwałe, a zmiany bywają tylko chwilowe? Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest postrzeganie szkoleń jako jednorazowe wydarzenie, niczym plaster, który nalepia się na otwartą ranę, który nie leczy, a tylko zasłania i chroni przed dalszymi urazami.

  Powszechnie wiadomo jak badać potrzeby oraz jak sprawdzać atrakcyjność szkolenia po jego zakończeniu wśród uczestników. Co jednak z przygotowywaniem uczestników do procesu zmiany oraz wsparciem ich we wdrożeniu nabywanych kompetencji?
  Lekarstwem na tę dolegliwość jest wprowadzenie regularnego kształcenia rozłożonego w czasie.

  SZCZEGÓŁY